Technologia czyszczenia dywanów i tapicerki


Czyszczenie / pranie dywanów, wykładzin i tapicerki wykonujemy maszynami i środkami wiodącej na europejskim rynku firmy KARCHER. Metoda ekstrakcyjna, nazywana również czyszczeniem natryskowo-ssącym, w odróżnieniu od innych metod (np. szamponowania) polega na tym, że przy ekstrakcji stosuje się środki nie pieniące, które nie pozostawiają na wykładzinie osadu.

 

Pranie dywanów odbywa się za pomocą specjalistycznego odkurzacza piorącego KARCHER PUZZI . Urządzenie to posiada dwie pompy wody, dzięki czemu osiąga skuteczne ciśnienie spryskiwania . Bardzo mocna turbina ssąca sprawia, że brud jest usuwany nie tylko z powierzchni, ale również z najgłębszych zakamarków dywanu.

 

Za pomocą specjalnej dyszy czyszczona powierzchnia natryskiwana jest pod ciśnieniem roztworem środka czyszczącego. Wypłukiwany brud jest natychmiast odciągany z brudnej powierzchni przez dyszę ssącą. Podczas prania woda nie rozbryzguje się dookoła. Wyczyszczony dywan pozostaje z wierzchu lekko wilgotny, od spodu zaś suchy. Dzięki temu, że pranie odbywa się pod ciśnieniem, dywan jest wyczyszczony dogłębnie.

 

Zalety ekstrakcji:

 

1. Bardzo duża skuteczność.

 

2. Brak osadu.

 

3. Brak konieczności odkurzania na sucho po czyszczeniu.

 

4. Umiarkowany czas schnięcia.

 

Ekstrakcyjna technologia czyszczenia oparta jest na natrysku preparatu czyszczącego rozpuszczonego w wodzie na czyszczoną powierzchnie i odsysaniu go wraz z rozpuszczonym brudem. W ten sposób brud, który był niedostępny dla zwykłego odkurzacza zostaje usunięty. Dzięki bardzo mocnej turbinie zastosowanej w odkurzaczach piorących firmy Karcher dywan czy wykładzina jest o 63% suchszy niż przy praniu innymi odkurzaczami piorącymi.